Klima Tamiri
Klima Tamiri

Klimalar da diğer elektronik eşyalar gibi çeşitli sebeplerle bozulabilir, randımanlı çalışmayabilir veya çalışmayı tamamen durdurabilir. Bu sebeplere, doğal olarak zamana bağlı yıpranma gösterilebileceği gibi klima modeline göre parçaların daha az dayanıksız olması da gösterilebilir. Teknik Paten Klima & Havalandırma olarak klima tamiri işlemlerini her hizmetimiz gibi itina ile gerçekleştiriyoruz ve randımanlı çalışan klimalara sahip olmanız için yedek parça değişimi dahil her adımı üstleniyoruz.

Klima Tamirini Nasıl Yapıyoruz?

Klima tamiri, deneyim kazanmış uzman bir teknisyen tarafından yapılması gereken hassas işlemdir. Her klima arızasının aynı şekilde çözülmeyeceğini düşündüğümüzde ve yanlış bir adımda klimanın tamamen bozulacağını hesap ettiğimizde uzman olmanın ve deneyimin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Biz 1998 yılından bu yana klima tamiri dahil her türlü klima talebi için profesyonel hizmetler sağlıyoruz.

Profesyonel Klima Tamiri
Profesyonel Klima Tamiri

Müşterilerimizden bize gelen talepler ve iletişim hatlarımıza bıraktıkları kayıtlar doğrultusunda ilgili adrese uygun saatlerde ekibimizle ve ekipmanlarımızla gidiyoruz. İlk adım olarak sorunun kaynağını bulmak için bir teşhis yapmamız gerekmektedir. Bu teşhise temel olarak; cihazın içinini açıp bakmak, elektrik bağlantılarını kontrol etmek ve klimanın her bir parçasını ayrıca kontrol etmek gibi adımlar dahildir. Sorunu tespit etmemizin ardından, cihazın tamir edilebilecek durumda olup olmadığına karar veririz. Tamir edilebilir ise duruma göre parça veya parçaların değişimi gerekmektedir. Kimi durumlarda bu işlemlerin çok maliyetli olduğu hesaplanırsa yeni klima alımını önerebilmekteyiz. Tamir ve parça değişimi işlemleri tamamlandıktan sonra klima tekrar test edilir ve çalışıp çalışmadığı en ince ayrıntısına kadar tarafımızdan kontrol edilir.

Hangi Klima Problemleri Tamir Edilebilir?

Klimanızın düzgün çalışmadığını düşünüyorsanız veya cihazınız yüksek sesle çalışmaya başladıysa sorunlar daha fazla ilerlemeden tamir için bize veya en yakın teknik servise başvurmanızı öneririz. Bu gibi sorunlar hızlı bir şekilde tamir edilebilir veya kimi durumlarda profesyonel bakımla sorunlar rahatlıkla çözülebilir. Bunun yanında, daha teknik ama yine tamir edilebilir başka sorunlar da vardır. Örnek olarak; kirli hava filtreleri, gaz kaçakları, arızalı fan motorları veya termostatların bozulması gibi sorunlar sayılabilir. Bu sorunlar genellikle tamir edilebilir ve klimanız tekrar randımanlı çalışır hale getirilebilir.

Klima Tamiri
Klima Tamiri

Hangi Klima Problemleri Tamir Edilemez?

Bazı klima arızaları tamir edilemez veya tamir edilse bile kısa süre sonra tekrar benzer sorunlar baş gösterebilir. Örneğin aşırı hasar görmüş klima parçaları çoğunlukla tamir edilemez ve değiştirilmesi gerekebilir. Buna ek olarak bazı tamir işlemleri yüksek maliyete neden olacağından çoğu teknik servisi tarafından önerilmez. Son olarak, uzun yıllardan beri kullanılan ve oldukça yıpranmış klimalardaki bazı arızalar giderilse bile kısa bir süre sonra başka arızaların çıkma ihtimali yüksek olduğundan klima tamiri yerine yeni klima alımını önermekteyiz.

Klima Tamiri
Klima Tamiri

Klima Tamiri Ne Kadar Sürer?

Klima tamiri süresi, sorunun büyüklüğüne, karmaşıklığına ve ciddiyetine bağlı olarak değişmektedir. Bazı basit onarımlar sadece birkaç saat sürerken, daha karmaşık sorunlar birkaç gün sürebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Klimanızın su sızdırması sorunu genellikle tıkanma nedeniyle veya suyun yanlış yönlendirilmesi nedeniyle olur. Başka bir büyük soruna yol açmayacağına emin iseniz filtreleri ve drenaj borularını kontrol etmenizi öneririz. Aksi durumlarda haftanın 7 günü bize başvurabilirsiniz.

Klimanızı soğutma performansı eskisi kadar iyi değilse filtreleri temizleyin veya gerekiyorsa değiştirin. Herhangi bir performans artışı olmadıysa bize ulaşabilirsiniz.

Evet. Bir çok klima arızası tamir edilebilir ancak arızanın türüne ve ciddiyetine bağlı olarak tamir maliyeti değişebilir. Teknik servisimizde arıza tespitinden yedek parça değişimine kadar her aşama ile itina ile ilgilenip klimanızın tekrar stabil ve randımanlı çalışmasını sağlamaktadır. Arızanın türüne ve büyüklüğüne göre ve klimanızın ne kadar yoğun kullanıldığına göre bazı durumlarda tamir yerine yeni klimalara yönelmenizi önermekteyiz.

Klimanızın fanının düzgün çalışmadığı durumlarda öncelikle fanın temiz olduğundan emin olun. Fan hala çalışmıyorsa, gürültülü ses çıkarıyorsa veya randımanlı değilse arıza tespiri için iletişim hatlarımızdan kayıt oluşturabilirsiniz.

Klimanızın daha verimli çalışması ve daha az enerji harcaması için öncelikle yıllık profesyonel klima bakımlarının aksatmamalısınız. Uzman ekibimizin size verdiği tavsiyeler neticesinde klimanızdaki temel bakım ve temizlik kurallarına dikkat ettiğinizde klimanız marka, model ve yoğun çalışmaya bağlı olarak daha performanslı çalışacaktır.