Havalandırma Sistemleri

Çok geniş yelpazedeki işletme türlerinde kullanılan havalandırma sistemleri, insan yoğunluğunun çok olduğu her yerde insan sağlığı, çalışan performansı ve ferah bir havaya kavuşmak için tercih edilmektedir. Restaurant, lokanta, otel ve cafe gibi yerlerin mutfaklarındaki yemek dumanı ve kokusunu dışarıya tahliye etmek için tercih edilir. Çünkü haftanın 7 günü hiç durmadan yoğun olarak kullanılan bu mutfaklarda yemek dumanı ve kokusu eğer havalandırma sistemleri ile dışarıya aktarılmazsa tüm mekanı sarıp müşterileri rahatsız edebilir.

Boyahane veya fabrika gibi yerlerde ise kimyasal gazlar ve kokular çok yoğun olduğu için insan sağlığına her an zarar verme tehlikesine sahiptir. Bundan dolayı boyahanelerde havalandırma sistemleri daha mecburi şekilde kullanılmalıdır.

Otopark, depo veya bodrum katlarda kullanım ise bu yerlerin genelde havasız olması ve devamlı havalandırma sirkülasyonuna gerek duymasından dolayıdır. Ofis, işyeri ve dükkan tipi mekanlarda ise genelde çalışanların performansı daha ön planda olduğu için boğucu bir havanın kötü etkisinden dolayı havalandırma sistemleri tercih edilmektedir. Hastane ve laboratuar ortamlarında ise sağlık hassasiyeti için tercih edilir havalandırma sistemleri. Bunların yanında ev tipi havalandırma sistemleri de oldukça sık tercih edilmektedir.

Havalandırma

Havalandırma sistemlerinden asıl amaç anlaşıldığı gibi ortamdaki kirli ve rahatsız edici havayı (veya dumanı) emip dışarıya aktarmak ve içeriye temiz hava üflemektir. Bunları havalandırma sisteminin bir parçası olan radyal fan ile yapar. Ortamdan havayı dışarı atarken ve içeriye temiz hava üflerken havalandırma filtreleri kullanılır. Bu dışarının kirli ve tozlu havasını içeriye olduğu aktarmamak içindir. Havalandırma sistemlerinin diğer parçası ise galvaniz havalandırma kanallarıdır. Hava sirkülasyonu bu havalandırma kanalları ile yapılır.

Havalandırma sistemlerini İstanbul içinde Avrupa ve Anadolu yakasının her semtinde genelde yukarıda saydığımız mekan ve işletme türlerine sunmaktayız. Havalandırma sistemlerinin imalatını ve montajını kendimiz üstlenmekteyiz. Böylece imalat sonrası montaj veya benzeri işler için ayrı ayrı hizmet arama zorunda kalmazsınız. Montaj sonrası destek hizmetimiz bulunmakla birlikte herhangi bir sıkıntı olması durumunda keşif hizmetimiz devreye girmektedir. Çalışma öncesi anlaşma şartlarına göre periyodik kontrol hizmeti sunulabilir. Özel projeler için İstanbul dışına da hizmet vermekteyiz.

Havalandırma Sistemleri Fiyatları

Havalandırma Sistemleri Fiyatları
Havalandırma sistemlerinin fiyatları mekanda yapacağımız keşiften sonra tarafımızda belli oluyor. Mekanın metrekare cinsinden büyüklüğü, işin süresi ve zorluğu, malzeme miktarı ve sistem modeli fiyatın belirlenmesinde en önemli etkenlerdir. Bu etkenlere göre fiyat hesaplaması yapılıp 24 saat içinde tüm ayrıntılarla tarafımızda bildirilir.

Not: Hizmet ve fiyat belirleme öncesi yaptığımız keşifler ücretsizdir.

İstanbul’da Havalandırma Sistemleri Hizmetleri

Biz havalandırma sistemleri hizmetlerini İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki her ilçe ve semte götürmekteyiz. Ücretsiz keşif hizmetimiz de İstanbul’un her semti için dahildir. Bugüne kadar da İstanbul’un neredeyse her semtindeki işletme ve eve havalandırma sistemleri hizmetleri verdik. Bazı özel projeler için ise İstanbul dışına da hizmet verebilmekteyiz. Özellikle İstanbul’da Avrupa yakasında İkitelli, Beylikdüzü, Avcılar, Bahçelievler, Esenyurt, Bayrampaşa, Bakırköy, Zeytinburnu; Anadolu yakasında ise Ümraniye, Pendik, Tuzla ilçelerinden oldukça yoğun talep almaktayız. Ayrıca Gebze ilçesine de bugüne kadar hem havalandırma hem de klima konusunda hizmetler verdik.