Otel Havalandırma Sistemleri

Otellerin havalandırma sistemine sahip olması restaurant, cafe veya ofislerden çok daha önemlidir. Çünkü oteller çok geniş çaplı ve birden fazla kata sahip yerler olduğu için kirli hava, duman gibi rahatsız edici kokular otelin her alanına yayıldığı zaman temizlenmesi çok daha zordur. Otellerde konaklayan kişilerin zaten orayı seçme sebebi öncelikle kendisini rahat hissetmesi iken böyle kötü kokularla karşılaşması otelin marka değerini düşürecektir. Ayrıca otellerde (ve restauranlar ile cafelerde) yaşanılan en ufak sıkıntı otel müşterisinin internet ve sosyal medyada şikayetlerde bulunmasına neden olacaktır. Bundan dolayı havalandırma sistemleri en çok dikkat edilecek konuların başında gelmektedir.

Otellerde aynı zamanda mutfak için havalandırma sistemlerine ihtiyaç duyulur. Hatta bu ihtiyaç diğer işletmelerdeki ihtiyaçtan daha fazladır. Otel mutfakları belki de 7 gün 24 saat hiç durmadan çalıştığı için buradaki hava temiz, ferah ve yoğun dumandan arındırılmış olmalıdır. Böylece mutfak çalışanları ve aşçılar olması gereken bir ortamda ve havada işlerini yapabilmelidir.

  Bugüne kadar dev firmalara hizmet verdik. Yanılmış olamazlar …

  • Havalandırma Referans - Hilton
  • Havalandırma Referans - Hilton Dragon Restaurant
  • Havalandırma Referans - Atlas Zımpara
  • Havalandırma Referans - Gülaylar Kuyumculuk
  • Havalandırma Referans - Larespark
  • Havalandırma Referans - İstanbul Üniv. Kardiyoloji Enst.
  • Havalandırma Referans - Biruni Üniversite Hastanesi
  • Havalandırma Referans - BalıkOsman Restaurant
  • Havalandırma Referans - Nossa Costa

  Otel Havalandırma Sistemleri

  Otellerin alan olarak geniş olmasından ve mutfak, restaurant, cafe & bar, lobi, otel odaları, koridorlar gibi sayamayacağımız kadar çok bölümden oluşmasından dolayı otel havalandırma sistemleri hem yüksek kalitede olmalı hem de temizlikleri periyodik olarak yapılmalıdır.

  Otel Havalandırma Sistemleri
  Otel Havalandırma Sistemleri

  Otel Havalandırma Kanalı Temizliği

  Diğer işletmelerde havalandırma sistemleri veya klimalar mekana sonradan dahil edilebilmesi mümkün iken otellerde bu durum biraz farklıdır, otel proje halindeyken otel havalandırma sistemleri hesaplanır. Ancak ilerleyen zamanlarda bu sistemlerin bakımlarının ve temizliklerinin yapılması gerekmektedir ki bu kat ve oda temizliğinden daha fazla uzmanlık ister. Otel havalandırma kanallarının temizliği uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Çünkü sistemin nasıl işlediği, nasıl açılıp kapandığı, hangi malzemelerle temizleneceği ve ne şekilde sıkıntıların çözüleceği uzman havalandırma servisleri tarafından yapılmaktadır. Oteller, havalandırma kanallarının çok yoğun ve hızlı kirlendiği mekanların başında geldiği için bu temizliğe azami ölçüde dikkat edilmelidir.

  Otel yöneticisi veya departman sorumlusu iseniz ve otelinizin bölümleri için havalandırma sistemi talebiniz veya havalandırma montajı & bakımı & temizliğine ihtiyacınız varsa aşağıdaki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi iki kez kontrol ediniz lütfen. Hizmet öncesi ücretsiz ön keşif hizmetimiz vardır. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda 48 saat içerisinde tarafınıza ulaşmaya çalışacağız. Haftanın 7 günü açık mobil telefonumuzdan da bilgi alabilirsiniz: 0532 451 34 16