Havalandırma Kanalı Temizliği

Restaurant, yemekhane, lokanta otel, işyeri, plaza ofisi, fabrika, konfeksiyon, çamaşırhane, hastane, okul ve yurt gibi binalarda ortamdaki havayı dışarıya aktarıp dışarıdan temiz hava taşıyan sistemler olan havalandırma kanalları çok çabuk kirlenmektedir. Hem ortamdaki havanın ferah, taze ve temiz kalması açısından hem de konfor açısından periyodik olarak havalandırma kanalı temizliği elzemdir.

Havalandırma kanallarının kirlenmesine ve yağlanmasına; tozlar, ızgara dumanı, gres yağı, metal tozları, baca tozu, kimyasal madde buharları, sanayi işlem sonrası çıkan buharlar ve benzeri etkenler neden olur. Havalandırma kanallarının periyodik olarak temizletilmemesi durumunda oluşan bakteri, virüs ve mantarlar aracılığıyla hastalıklara davetiye çıkarılmış olununur. Bu hastalıklar genellikle halsizlik, mide bulantısı, baş dönmesi ve alerjik reaksiyonlar ile başlayıp astım, ishal ve bazen nefes darlığına dönüşebilir. Tüm bunların yanında bina içinde çalışanların performansları ve canlılıkları gözle görülür derecede düşmektedir. Kimse duman altı olmuş veya kötü kokudan arındırılamamış yerde rahat çalışamaz.

Havalandırma kanalının, filtrelerin, emiş ve üfleme motorlarının temizlik ve bakımları yılda en az 1 kere yapılmalıdır. Temizlik ve bakımları yapılmadığı durumlarda yukarıda bahsettiğimiz hastalıkların ve çalışanların iş gücü kayıplarının yanında havalandırma ekipmanlarının ve bina içindeki elektronik cihazların bozulmasına neden olmaktadır.

Temiz bir iş ve yaşam ortamı için yüksek maliyetlerle montaj ettirdiğiniz havalandırma sistemlerinin temiz kalması; hastalıkların ortaya çıkmasını, çalışan performansının düşmesini, cihazların bozulmasını, ortamda kötü koku kalmasını engelleyecektir. Havalandırma kanalının ve bağlı parçaların temizliği sırasında ayrıca dezenfekte edilmesi komple temizlik için olmaz olmazdır. Tüm bu işlemler için bize iletişim adreslerimizden haftanın her günü ulaşabilirsiniz.

  Bugüne kadar dev firmalara hizmet verdik. Yanılmış olamazlar …

  • Havalandırma Referans - Hilton
  • Havalandırma Referans - Hilton Dragon Restaurant
  • Havalandırma Referans - Atlas Zımpara
  • Havalandırma Referans - Gülaylar Kuyumculuk
  • Havalandırma Referans - Larespark
  • Havalandırma Referans - İstanbul Üniv. Kardiyoloji Enst.
  • Havalandırma Referans - Biruni Üniversite Hastanesi
  • Havalandırma Referans - BalıkOsman Restaurant
  • Havalandırma Referans - Nossa Costa

  Havalandırma Kanalları Niçin Temizlenmelidir ?

  Havalandırma kanalı temizliği yapılmadığı durumlarda öncelikle kanal içinde biriken tozlar ve kirler bakteri & mantar oluşumuna ortam oluşturur. Havalandırmanın her çalışmasında kanal içindeki hava sirkülasyonu bu bakteri ve mantarları ortama taşır. Bu durum ortam içindeki insanların nezle ve grip gibi hafif hastalıklara yakalanmasına neden olabilir. Kimi durumda bu durum baş ağrısı olarak kendini gösterebilir. Temizliği yapılmamış havalandırma kanalında zamanla korozyon oluşacak ve hem kanalın hem de makinenin paslanıp bozulmasına neden olacaktır.


  Tamamen Memnuniyet Garantiliyiz

  Havalandırma kanalı temizliğinde önceliğimiz tamamen müşteri memnuniyetidir. Havalandırma kanalı temizliği talebiniz söz konusu ise müşterinin ve ortamdaki kişilerin sağlığını riske etmeyecek şekilde yapmaktayız çalışmalarımızı. Temizlik çalışması bittikten sonra ise müşteri onayı alarak çalışmayı bitirmekteyiz. Havalandırma kanalı temizliği dışında havalandırma kanalı imalatı, montajı, bakımı veya klima montajı, klima satışı ve klima temizliği hizmetlerimizde de aynı hizmet kalitesini benimsemekteyiz.

  Havanız Tertemiz Olsun

  Restaurant gibi çok dumanlı bir çalışma ortamında iseniz zaman içinde havalandırma kanalında biriken tozlar ve yağ birikintileri ortamdaki kokuyu ve dumanı dışarı aktarmakta çok yetersiz kalabilir. Bu durumda yani ortamdaki kirli havanın dışarı atılamaması durumunda çeşitli rahatsızlıklar, hastalıklar ve belli sıkıntılar baş gösterebilir. Sunduğumuz tüm temizlik ve bakım hizmetleri ortamda tertemiz ve doğal havaya sahip olmanızı sağlamak içindir.

  Haftanın 7 Günü Arayabilirsiniz

  Hizmetlerimizi sunmadan önce sorularınız için veya hizmet sonrası talepleriniz için bizi haftanın 7 günü arayabilirsiniz. Müsaitlik durumumuza göre her sorunuzu cevaplamak ve her talebinizi karşılamaya çalışmak öncelikle ilkelerimizdendir. Yaşanılan sıkıntının aciliyetine göre veya ta haftaiçi mesai saatleri sonrası veya haftasonu müdahale edebilmekteyiz. Bize telefon numaramızdan, mail adresimizden veya sitemizdeki iletişim formlarından kolayca ulaşabilirsiniz.

  Orjinal Parçalar & Uzman İşçilik

  Havalandırma kanalı temizliğinde kullandığımız aletler ve temizlik malzemeleri %100 kaliteli ve orjinal malzemelerden oluşmaktadır. Özellikle temizlik malzemelerini insan sağlığını riske atmayacak şekilde ve miktarlarda kullanmaktayız. Sunduğumuz tüm hizmetler gibi havalandırma kanalı temizliğinde de yılların deneyimi ve uzmanlığı ile hizmet vermekteyiz.

  Ücretsiz Keşif

  Temizlik ve bakım çalışmalarımıza başlamadan önce özel bir durum var ise ücretsiz keşif yapmaktayız. Ücretsiz keşif hizmetimiz genelde fabrika veya hastane gibi daha büyük alana sahip yerlerin havalandırma kanalı & klima işleri için sunulmaktadır. Ancak birden fazla havalandırma kanalının olduğu restaurant veya benzeri yerlerde ücretsiz keşif hizmeti sumaktayız.

  Hizmet Sonrası Temizlik ve Bakım

  Havalandırma kanalı temizliği sonrası belli inceleme, bakım ve temizlikler temizlik öncesi anlaşma şartlarına göre tarafımızdan periyodik olarak yapılmaktadır. Böylece havalandırma sisteminizin tam randımanlı çalışıp çalışmadığını, ileride arızaya yol açabilecek bir sıkıntısının olup olmadığını ve oluşan kir, toz ve yağların sağlığınıza zarar verip vermediğini düşünmeden kendi işinize odaklanabilirsiniz. Anlaşma şartlarına göre tüm bu periyodik incelemeleri ve bakımları biz profesyonelce hallediyoruz.