Boyahane Havalandırma Sistemleri

Boyahaneler, havalandırma sistemlerine en çok ihtiyaç duyan yerlerin başında gelmektedir. Çünkü herhangi bir sorunun çıkmasına gerek kalmadan doğrudan insan sağlığına zarar veren çalışma koşulları barındırmaktadır. Kimi yerlerde havalandırma sistemleri olmadığı takdirde maddi kayıplar, marka değerinde düşüşler gibi sıkıntılar olurken sağlıkla ilgili sıkıntılar orta veya uzun vadede olabilmektedir; en fazla, çalışanların performansı düşmektedir. Ancak boyahanelerde maske gibi koruyucular takılsa bile ortamdaki yoğun boya kokusu ortamda çalışan ve duran kişileri kısa vadede kötü derecede etkileyecektir. Bundan dolayı boyahanelerde günü kurtaracak önlemler yerine ortamdaki havanın nispeten çok daha ferah olmasını sağlayan havalandırma sistemlerine güvenmek daha iyi olacaktır.

Boyahane havalandırma sistemlerinde dikkat edilecek en önemli husus şudur ki mekanın büyüklüğüne göre tam emiş sağlayan güçte bir fan kullanılmalıdır. Kimi yerlerde ortamı ısıtmak veya soğutmak için klimalar öncelikli tercih ediliyor olsa da boyahaneler için gereken sistem havalandırma sistemidir. Çünkü klima ortamdaki rahatsız edici havayı dışarı tahliye etmeden ortama sıcak veya soğuk hava üfleyecektir. Halbuki havalandırma sistemleri ortamdaki havayı emip içeriye temiz hava sirkülasyonu sağlamaktadır.

  Bugüne kadar dev firmalara hizmet verdik. Yanılmış olamazlar …

  • Havalandırma Referans - Hilton
  • Havalandırma Referans - Hilton Dragon Restaurant
  • Havalandırma Referans - Atlas Zımpara
  • Havalandırma Referans - Gülaylar Kuyumculuk
  • Havalandırma Referans - Larespark
  • Havalandırma Referans - İstanbul Üniv. Kardiyoloji Enst.
  • Havalandırma Referans - Biruni Üniversite Hastanesi
  • Havalandırma Referans - BalıkOsman Restaurant
  • Havalandırma Referans - Nossa Costa

  Boyahane Havalandırma Kanalı Temizliği

  Boyahane havalandırma kanallarında diğer yerlerin aksine daha çok kimyasal atıklar birikir. Toz toprak veya yağ nasıl ki havalandırma kanalını ve havalandırma fanını tıkayıp hızlıca bozulmasına neden oluyorsa kimyasal maddeler ve boyalar da yapıları gereği bi şekilde havalandırma sisteminin bozulmasına neden olabilir. En önemlisi de havalandırma kanalı içinde biriken daha doğrusu kanala yapışan kimyasal maddeler yağ gibi atıklardan daha farklı yapıdadır. Bu tür kimyasallar en ufak bir sıcaklıkta gaz veya sıvı hale gelip havalandırma motorunun çalışmasıyla ortama doğru hareket edip ortamdaki kişilerin teneffüs etmesine neden olabilir. Bundan dolayı boyahane veya cilahane tarzı yerlerde kanallar içinde birikintilere asla izin verilmemekle birlikte havalandırma sistemleri olmadan işlem dâhi yapılmamasını önermekteyiz.

  Boyahane sahibi iseniz ve havalandırma sistemi talebiniz veya havalandırma montajı & bakımı & temizliğine ihtiyacınız varsa aşağıdaki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi iki kez kontrol ediniz lütfen. Hizmet öncesi ücretsiz ön keşif hizmetimiz vardır. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda 48 saat içerisinde tarafınıza ulaşmaya çalışacağız. Haftanın 7 günü açık mobil telefonumuzdan da bilgi alabilirsiniz:
  0532 451 34 16

  Boyahane & Cilahane Havalandırma Sistemleri
  Boyahane & Cilahane Havalandırma Sistemleri