Ev Havalandırma Sistemleri
Zaman içinde evlerde havalandırma için kullanılan pervane gibi basit araçlar yerini bir süre sonra klimalara bıraktı. Şimdilerde ise ülkemizde ev tipi havalandırma sistemleri yurtdışında olduğu gibi yoğun şekilde kullanılmaya başlandı. Özellikle villa tipi müstakil ve geniş evlerde klimalarla birlikte tercih edilir hale geldi. Bunun sebebi ise klimaların bazı durumlarda yetersiz kalması ve daha basit araç ve aygıtların ise tamamen işlevsiz olmasıdır. Havalandırma sistemlerinin bugün evlerde yoğun kullanılmasının temel sebebi de evin temiz havaya sahip olması için en gelişmiş sistem olmasıdır. Klimaların yetersiz kalması ise havalandırma sistemi gibi içerdeki havayı dışarıya atamamasından kaynaklanmaktadır.

Ev havalandırma sistemlerinde diğer yerlerde olduğu gibi temel amaç ortamın havasının temiz ve ferah olmasıdır. Bunu da havalandırma sistemleri ortamdaki kirli, dumanlı veya rahatsız edici havayı alıp dışarıya aktararak ve içeriye havalandırma filtresinden geçirilmiş havayı üfleyerek sağlar. Bundan dolayı kapı ve pencerelerin açılarak içeriye temiz hava gelmesini sağlamak her mevsim ve şartlarda işe yaramazken havalandırma sistemleri ile her an ve her koşulda bunu yapabilmektesiniz.

İki katlı (dubleks), üç katlı (tripleks) veya daha geniş çaplı evlerde çoğu zaman havalandırılmayan kapalı odaların, mutfaklarda pişen yemeklerin dumanlarının, barbekü partileri sonrası evin her tarafına sızan dumanların ve islerin rahatsız edici olduğunu havalandırma sistemi kullanmayan herkes bilmektedir. Anlık olarak bu koku ve dumanların havalandırma sistemi tarafından evinizin dekorasyonunu bozmadan montajı yapılan havalandırma kanalları aracılığıyla çekilmesi demek hayat standartlarınızın yükselmesiyle eşdeğerdedir.

Ev Havalandırma Sistemleri Fiyatı

Evlerde montajı yapılacak havalandırma sistemlerinin fiyatları tarafımızdan İstanbul içi ücretsiz keşif sonrası belli olmaktadır. Kullanılacak malzemelerden havalandırma kanalı ölçülerine kadar bir çok farklı seçenek hesaba dahil edilerek sistemin fiyatı ortaya çıkmaktadır. Ancak evinize özel havalandırma sisteminin fiyatını ivedilikle tarafınızda bildirmekteyiz ki bu süreç 1 veya en fazla 2 gün olmaktadır. Bazı projelerde fiyatı hemen belirleyip tarafınıza aktarmaktayız.

Ev Havalandırma Kanalları Temizliği

Evlerdeki havalandırma sistemleri diğer yerlerdeki kirlenmelerin aksine genellikle toz ile kirlenip kapanmaktadır. Toz olsun kir olsun veya yağ tabanlı maddeler olsun havalandırma kanalını kapatıp havalandırma sisteminin çalışmasını engelleyen etkenlerdir. Bundan dolayı nasıl ki evinizdeki herhangi bir eşyanın ara sıra temizliğini yaptırıyorsanız (arabanızın periyodik bakımları gibi) havalandırma sistemlerinin de bakımlarını periyodik olarak yaptırmanız sağlığınız ve havalandırma sistemlerinin düzgün çalışması için çok önemlidir. Detaylı bilgi için havalandırma kanalı temizliği sayfamıza bakabilirsiniz.