Klima Bakımı

Klima bakımı, ortamdaki kişilerin klima içinde biriken toz, kir ve birikintiler ile rahatsız olmaması veya uzun vadede hasta olmaması için periyodik olarak mutlak surette yapılması tarafımızdan önerilmektedir. 1 veya kullanım sıklığına göre 2 yılı geçen her klima yılda bir veya iki kez klima bakım servisi tarafından temizlenmelidir. Bu sayede klima içinde birikintiler klimanın her çalışmasıyla ortama dolup ortamdaki kişilerin sağlığını riske sokmayacaktır.

Klimanın her çalışmasında dışarıdan iç odalara doğru üflenen sıcak veya soğuk hava ile dışarının kirlilik oranına göre klima içinde kirlenme oluşmaktadır. Bu kirlenme insan sağlığını tehdit ettiği gibi klimanın ömrünü de olumsuz etkilemektedir. Daha uzun ömürlü klimalar için, sağlığınızın bozulmaması için klima temizlik ve bakımı titizlikte yapılmalıdır.

Teknik Paten Klima & Havalandırma markasıyla 1998 yılından bu yana sayısız klima ve havalandırma hizmeti verdik. Aynı titizlikte ve kalitede klima bakım hizmeti de vermekteyiz. Klima genel bakımı için klima bakımı firmaları arıyorsanız tercihinizden pişman olmayacaksınız.

Hem maddi hem de sağlık yönünden klima bakımının önemi her klima sahibi firma veya kişiler için yüksek değere sahiptir. Uzun süre klima bakımı ve temizliği yapılmadığı durumlarda ek masraflarla karşılaşmak, her çalışmada ortama klima içinde birikmiş kir ve tozların dolması, klimanın yüksek sesle çalışması veya tam randımanlı çalışmaması açıkça bellidir ki fayda yerine zarar doğuracaktır.

  Bugüne kadar dev firmalara hizmet verdik. Yanılmış olamazlar …

  • Havalandırma Referans - Hilton
  • Havalandırma Referans - Hilton Dragon Restaurant
  • Havalandırma Referans - Atlas Zımpara
  • Havalandırma Referans - Gülaylar Kuyumculuk
  • Havalandırma Referans - Larespark
  • Havalandırma Referans - İstanbul Üniv. Kardiyoloji Enst.
  • Havalandırma Referans - Biruni Üniversite Hastanesi
  • Havalandırma Referans - BalıkOsman Restaurant
  • Havalandırma Referans - Nossa Costa

  Klima Bakımı Yapılırsa

  Klima bakımı yapıldığı zaman hem ortamdaki kişilerin sağlıkları bozulmayacak, hem klimalar devamlı bozulmayacak hem de içiniz daha rahat olacaktır.

  • Klima her çalıştığında ortama pis koku veya toz dolmayacak. Böylece sağlığınız tehdit altında olmayacak.
  • Klimanız daha az sorun çıkaracak ve bakım & tamir masrafları çok daha az olacaktır.
  • Klimanız soğutma veya ısıtma işlevini daha fazla enerji harcamadan rahatlıkla yerine getirecektir.
  • Klimanızı temiz ve bakımlı tuttuğunuz müddetçe çok daha uzun seneler kullanabileceksiniz.

  Klima Bakımı Yapılmazsa

  Ev ve işyerlerinde bulunan klimaların yıllık (periyodik) bakımları yaptırılmadığı takdirde bazı sorunlar çıkması işten bile değildir. Yeni bir klima için kullanım sıklığına ve ortamdaki havanın kirliliğine bağlı olarak kimi zaman klima bakımına ihtiyaç duyulmasa da 2 seneden daha eski klimalar için yıllık bakımlar mutlaka yaptırılmalıdır.

  • Klimanın parçalarında ve filtrelerinde biriken tozlar klimanın her çalışmasında ortama dolup insan sağlığını tehdit eder.
  • Ortama dolan kirli ve tozlu hava ortamdaki kişilerin hasta olmasına neden olabilir.
  • Bakımı yapılmamış kişiler genelde baş ağrısından şikayetçi olurlar.
  • Klimaların bakımları yapılmadığı durumda enerji sarfiyeti artacak ve daha çok elektrik harcayamak zorunda kalacak.
  • Toz ve kir ile tıkanan klima parçaları kısa sürede ya paslanacak ya da doğrudan çalışmayı durdurarak yeni masraflara neden olacak.

  1998 yılından beri klima ve havalandırma hizmetleri sunuyoruz. Bugüne kadar gerek ev gerekse de işyerlerinde bulunan sayısız klimalar için sayısız hizmetler sunduk; bu hizmetlere klima bakımı da dahil. Yaptığımız klima bakımı işlemleri profesyonel şekilde sunulduğu için ev ve işyerlerindeki klimaların periyodik bakımları yıllardır tarafımızdan yapılmaktadır.

  Klima bakımını yaparken kullandığımız klima bakım ve temizliği sıvıları orjinal ve her klima tipi için uygun olan solüsyondur. Aşındırma özelliği olan ve kalıntı bırakan sıvıları kullanmamaktayız. Bununla birlikte diğer malzeme ve techizatlar da tamamen uygun ve orjinaldir. Bakım süresince ise klima çevresinin ve mekanın kirlenmemesi adına tüm aşamalar titizlikle halledilmektedir.

  Klima bakımı işlemi bitimi sonrası ilk 3 gün içinde gerekli randıman alınamadığı takdirde ücretsiz olarak tekrar bakım veya analiz yapabilmekteyiz. 3 günü geçen durumlarda ise garanti vermemekle birlikte yoğunluğumuza bağlı olarak yerinde detaylı inceleme yapabilmekteyiz.

  Evet. Klimanız hangi marka ve tipte olursa olsun periyodik bakımlarını üstleniyoruz. Bizi seçen firma ve kişilerin çoğuna yıllardır klimaları için periyodik bakım hizmeti vermekteyiz.

  Sunduğumuz hizmetlerde taksit yapmamakla birlikte hizmet türüne bağlı olarak hizmet başlama anında ve hizmet süreci olmak üzere 2 taksitte ödeme kabul etmekteyiz.

  Hâlâ sorunuz mu var ?

  Eğer klima bakımı için aklınızda hâlen soru varsa veya kimi seçeceğinize karar veremediyseniz bize ulaşıp istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

  Klima Bakımı Faydaları

  Klima Bakımı Nedir ?

  Klima bakımı ne zaman yapılır diye soruyorsanız bunun zamanından ziyade yılda en az bir kere (önerimizde yılda iki keredir) yaptırmalısınız. Eğer yıllık yani periyodik yaptırmak istemezseniz o halde klimanızın bakım ve temizliğe ihtiyaç duyduğunu ortama verdiği havanın sizi rahatsız edip etmediğinden anlayabilirsiniz. Eğer klimanız içeriye pis veya kötü kokan hava üflüyorsa bakım zamanı gelmiş demektir. Yapılacak klima bakımında hem iç ünite hem de dış ünite çeşitli malzemeler ile temizlenir. Klima bakımında temizlik haricinde bağlantı kontrolleri ile gaz kontrolleri de yapılması zorunludur. Bu sayfada klima bakımı hakkında bilgiler bulabileceğiniz gibi firmamız klima bakımı yapan firmalardan biridir. Klima periyodik bakımı için bizi aramaktan çekinmeyin. İletişim bilgilerimizi bu sayfada ve iletişim sayfamızda bulabilirsiniz.

  Klima Bakımını Nasıl Yapıyoruz ?

  Teknik Paten Klima & Havalandırma olarak klima bakımında izlediğimiz belli başlı prosedürler ve standartlar vardır. Klima bakımı ve temizliğine başlamadan önce yapacağımız işlemlerin ortamdaki diğer eşyalara zarar vermemesi için ortamda yer açılmasına ve klimaların sayısına ve kirliliğine göre malzemelerin hazırlanmasına öncelik vermekteyiz. İç ünitelerin sökülmesi aşamasında filtreler özel olarak hassas şekilde temizlenmektedir. Filtrelerin temizliği sonrası iç ünitede fan civarına ve kir tutan bölgelere klima bakım sıvısı ile temizlenir. Benzer işlemler klimanın dış ünitesinde özellikle pervane bölgesine olmakla birlikte klima motoruna denk getirmeden yapılır. Bunlarla birlikte :

  • Kolayca kirlenebilen drenaj tavalarının bakımı
  • Gerektiği durumlarda gaz kontrolü ve eksik ise gaz takviyesi
  • Kablo bağlantılarının ve soket bağlantılarının kontrolü
  • Elektrik tesisatı ve voltaj değerlerinin kontrolü
  • Fanların ve pervanelerinin tekrar kontrolü
  • R- 22 gazının yüksek-alçak basınç değerlerinin kontrolü yapılmaktadır.
  Klima Bakımı Foto

  Küçük Ama Ferah İndirim

  %7 İndirim

  KLMBKM

  Bu fırsattan faydalanmak için Whatsapp hattımızdan veya iletişim formundan bize ulaşıp ücretsiz keşif için adres bilgilerini vermeniz yeterlidir.