Kahvehane Havalandirma Sistemleri

Kahvehaneler veya bilinen diğer ismiyle kıraathaneler Türkiye’nin her köşesinde öteden beri en çok tercih edilen mekanlardan önde gelenidir. Genellikle kapalı mekanlar olmasından dolayı örneğin sigara dumanları veya benzeri rahatsız edici koku & dumanlar içeride kaldıkça rahatsız ediciliği artar. Ortamdan tam uzaklaştırılamayan duman ve kokular sadece rahatsız etmekle kalmaz kahvehanedeki insanların sağlığını tehdit eder. Sigara konusunda pasif içicilik tam olarak budur, sigara içmeyen kişilerin kahvehanede uzun süre bulunarak sigara dumanlarına maruz kalmasıdır. Son yıllarda hem sigaraya karşı hem de sağlıklı yaşam için bilinçlenen insanlar, tercihlerini daha temiz ve ferah havaya sahip kahvehanelerde ve benzeri mekanlardan yana kullanacaklardır. Böylece havalandırma sistemlerine sahip olmayan kahvehanelerin orta ve uzun vadede müşteri kaybı gerçekleşecektir. Zaten yasal olarak kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklandığı ülkemizde bu duruma uygun yatırım ve düzenlemeler yapmak her mekan sahibinin dikkat edeceği hususlardır.

Havalandırma sistemlerinde anlık olarak ortamdaki kirli, dumanlı ve rahatsız edici hava dışarıya aktarılır, ancak bununla bitmeyip dışarıdan da içeriye havalandırma filtresinden geçmiş temiz hava aktarılır. Böylece kahvehanelerin temiz, ferah ve sağlıklı havaya kavuşmuşması sağlanır.

Kahvehane Havalandırma Sistemleri Fiyatları

Kahvehaneler geniş alana sahip yerlerdir. Mekanın ölçüsü, kullanılacak malzemeler, kolonların yani köşelerin veya eğimlerin olması, seçilecek fan modeli ve büyüklüğü gibi etkenler havalandırma sisteminin fiyatında etkili olmaktadır. Bunlar tarafımızdan ücretsiz keşif sonrası hesaplanıp tarafınıza bildirilmektedir. Karşılıklı onay sonra ise havalandırma sisteminin montajına kendi atölyelerimizde başlamaktayız.

Kahvehane Havalandırma Kanalları Temizliği

Kahvehanelerde var olan havalandırma sistemlerinin kanalları ve fanları bir süre sonra her yerde olduğu gibi temizlenmeli ve bakımları yapılmalı. Kahvehanelerde yukarıda yazdığımız gibi yoğun sigara dumanları olmasıyla birlikte toz ve kir yönünden de yoğun olabilmektedir. Havalandırma sistemlerinin emdiği bu toz, kir ve dumanlar bir süre sonra havalandırma kanallarını ve havalandırma fanlarını kaplar. Bu sadece görüntü kirliliği değildir, hem sistemin işleyişini bozar hem de birikintiler üzerinde bakterilerin oluşmasına neden olur. Bundan dolayı havalandırma kanalı temizliğinin randıman alınacak şekilde temizlenmesi mutlak surette önerilmektedir.