Kahvehane Havalandirma Sistemleri

Kahvehaneler veya bilinen diğer ismiyle kıraathaneler Türkiye’nin her köşesinde öteden beri en çok tercih edilen mekanlardan önde gelenidir. Genellikle kapalı mekanlar olmasından dolayı örneğin sigara dumanları veya benzeri rahatsız edici koku & dumanlar içeride kaldıkça rahatsız ediciliği artar. Ortamdan tam uzaklaştırılamayan duman ve kokular sadece rahatsız etmekle kalmaz kahvehanedeki insanların sağlığını tehdit eder. Bu dezavantajı ve kötü kokuları bertaraf etmek için kahvehane havalandırma sistemleri tercih edilmektedir.

Son yıllarda hem sigaraya karşı hem de sağlıklı yaşam için bilinçlenen insanlar, tercihlerini daha temiz ve ferah havaya sahip kahvehanelerden ve benzeri mekanlardan yana kullanmaktadır. Böylece kahvehane havalandırma sistemlerine sahip olmayan kahvehanelerin orta ve uzun vadede müşteri kaybı gerçekleşmektedir. Zaten yasal olarak kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklandığı ülkemizde bu duruma uygun yatırım ve düzenlemeler yapmak her mekan sahibinin dikkat edeceği hususlardır.

Havalandırma sistemlerinde anlık olarak ortamdaki kirli, dumanlı ve rahatsız edici hava dışarıya aktarılır, ancak bununla bitmeyip dışarıdan da içeriye havalandırma filtresinden geçmiş temiz hava aktarılır. Böylece kahvehanelerin temiz, ferah ve sağlıklı havaya kavuşmuşması sağlanır.

  Bugüne kadar dev firmalara hizmet verdik. Yanılmış olamazlar …

  • Havalandırma Referans - Hilton
  • Havalandırma Referans - Hilton Dragon Restaurant
  • Havalandırma Referans - Atlas Zımpara
  • Havalandırma Referans - Gülaylar Kuyumculuk
  • Havalandırma Referans - Larespark
  • Havalandırma Referans - İstanbul Üniv. Kardiyoloji Enst.
  • Havalandırma Referans - Biruni Üniversite Hastanesi
  • Havalandırma Referans - BalıkOsman Restaurant
  • Havalandırma Referans - Nossa Costa

  Kahvehane Havalandırma Sistemleri Nedir?

  Kahvehane / kıraathane gibi sigara, tütün ve nargile dumanlarının yoğun olduğu mekanlarda içerdeki kirli ve hastalık yapıcı havanın dışarı atılması havalandırma sistemleri denilen makinelerle mümkündür.

  Kahvehanelerde gün içinde çok sayıda insanın bu tür mekanlarda bulunması, sigara dumanının hayli yoğun olması ve müşterilerin uzun süre mekanlarda oturması nedeniyle kahvehane havasının oldukça rahatsız ve boğucu hale gelmesi işten bile değildir. Pervane gibi geleneksel yöntemlerle veya klima gibi modern yöntemlerle ortamdaki hava dışarı nakledilmemektedir. Ancak kahvehane havalandırma sistemlerinde ortamdaki hava emilerek dışarı atılır ve içeriye temiz hava nakledilir.

  Bu sayede kahvehanedeki hava sürekli taze, ferah ve temiz kalmaktadır.

  Kahvehane Havalandırma Sistemi Avantajları

  Havalandırma sistemleri dışında geleneksel yöntemlerle veya klima ile ortam havası kolayca temizlenemeyeceği için havalandırma sistemlerine ihtiyaç vardır.

  • Daha ferah ve temiz bir havaya sahip kahvehaneleri herhangi bir müşterinin tercih etme oranı diğer kahvehanelere göre daha fazladır.
  • Kahvehane çalışanlarında ve sahiplerinde sigara dumanı kaynaklı kalp, akciğer vb. ile alakalı tüm hastalık risklerinde azalma söz konusudur.
  • Türkiye’de kapalı ortamlarda sigara içme yasağı olduğundan dolayı herhangi bir ceza riski ile karşılaşma olasılığı en aza inecektir.
  • Temiz ve ferah bir kahvehane ortamında müşterilerin vakit geçirme olasılığı rahatsız edici bir ortama göre daha fazladır.
  • Kahvehane havalandırma sistemleri gibi vazgeçilmez bir yatırıma sahip bir kahvehanenin faaliyet ömrü basit bir kahvehaneye göre daha yüksektir.

  1998 yılından beri klima ve havalandırma hizmetleri sunuyoruz. Bugüne kadar gerek ev gerekse de işyerlerinde bulunan sayısız klimalar için sayısız hizmetler sunduk; bu hizmetlere kahvehane havalandırma sistemleri de dahil. Yaptığımız havalandırma sistemleri işlemleri profesyonel şekilde sunulduğu için bu yerlerdeki havalandırma sistemlerinin imalatı, montajı, periyodik bakımları ve temizlikleri yıllardır tarafımızdan yapılmaktadır.

  Kahvehane havalandırma sistemleri için öncelikle 05214513416 numaralı hattımızdan iletişime geçen veya web sitemiz üzerindeki iletişim formlarını kullanan kahvehane yetkililerinin verdiği adreste ücretsiz keşif yapıyoruz. Bu keşifte ortamın büyüklüğünü ve diğer etkenleri hesaba katarak havalandırma hesabı yapıyoruz. Çıkan sonuç doğrultusunda en uygun sistemi karşılıklı belirliyoruz ve üretime başlıyoruz. Size uygun gün ve saatte malzemeler, ekipmanlar ve havalandırma parçalarıyla montaja başlıyoruz. İşlemlerle en ince ayrıntısına kadar uğraşıp sorunsuz teslim ediyoruz. Tüm işlemler sonrasında size gerekli tüm bilgileri ve belgeleri eksiksiz biçimde aktarıp memnun kalmanızı sağlıyoruz.

  Havalandırma ve klima işlemlerimizin her aşamasında garanti bulunmaktadır. Montaj ve imalatlarımızda kullanılan her cihaz tarafımızdan %100 sorunsuz ve çalışır vaziyette teslim edilmektedir. Ayrıca yaptığımız tüm işlemlerde kullanılan cihazların ayrıntılı bilgileri size ilk ve son aşamalarda aktarılmaktadır.

  Evet. Montajını ve üretimini bizim yaptığımız veya yapmadığımız her kahvehane havalandırma sistemleri için bakım ve temizlik hizmetimiz bulunmaktadır. Bizi seçen firma ve kişilerin çoğuna yıllardır klimaları ve havalandırma sistemleri için periyodik bakım hizmeti vermekteyiz.

  Sunduğumuz hizmetlerde taksit yapmamakla birlikte hizmet türüne bağlı olarak hizmet başlama anında ve hizmet süreci olmak üzere 2 taksitte ödeme kabul ediyoruz.

  Hâlâ sorunuz mu var ?

  Eğer kahvehane havalandırma sistemleri için aklınızda hâlen soru varsa bize ulaşıp istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

  Kahvehane Havalandırma Sistemleri Fiyatları

  Kahvehaneler geniş alana sahip yerlerdir. Mekanın ölçüsü, kullanılacak malzemeler, kolonların yani köşelerin veya eğimlerin olması, seçilecek fan modeli ve büyüklüğü gibi etkenler havalandırma sisteminin fiyatında etkili olmaktadır. Bunlar tarafımızdan ücretsiz keşif sonrası hesaplanıp tarafınıza bildirilmektedir. Karşılıklı onay sonrası havalandırma sisteminin montajına kendi atölyelerimizde başlayarak işlem sonrası montaj aşamasına geçmekteyiz. Hemen belirtmek gerekirse işlem sürecinde siz ekstra servis talep etmedikçe ilk etapta size sunulan fiyatların dışında herhangi bir sürpriz maliyet çıkmamaktadır.

  Kahvehane Havalandırma Kanalları Temizliği

  Kahvehanelerde var olan havalandırma sistemlerinin kanalları ve fanları bir süre sonra her yerde olduğu gibi temizlenmeli ve bakımları yapılmalı. Kahvehaneler yukarıda yazdığımız gibi yoğun sigara dumanlarıyla birlikte toz ve kir yönünden de yoğun olabilmektedir. Havalandırma sistemlerinin emdiği bu toz, kir ve dumanlar bir süre sonra havalandırma kanallarını ve havalandırma fanlarını kaplar. Bu sadece görüntü kirliliği değildir, hem sistemin işleyişini bozar hem de birikintiler üzerinde bakterilerin oluşmasına neden olur. Bundan dolayı havalandırma kanalı temizliğinin randıman alınacak şekilde temizlenmesi mutlak surette önerilmektedir.

  Küçük Ama Ferah İndirim

  %7 İndirim

  KHVHAVA

  Bu fırsattan faydalanmak için Whatsapp hattımızdan veya iletişim formundan bize ulaşıp ücretsiz keşif için adres bilgilerini vermeniz yeterlidir.