Özellikle restaurant, cafe, lokanta, otel, iş merkezi, toplantı salonları, fuarlar, hastaneler, fabrikalar ve havalimanlarında yoğun olarak kullanılan ve vazgeçilmez olan havalandırma sistemleri, mekanların sağlıklı bir şekilde havalandırılmasını sağlayan en önemli işletme demirbaşlarından biridir. Mekan içindeki farklı noktalara hava sirkülasyonunu dağıtmak için havalandırma kanalları kullanılmaktadır. Bu havalandırma kanalları farklı malzeme türlerinden üretilebildiği için farklı fiyat aralıklarında bulunmaktadır. Bu havalandırma kanalı fiyatları da malzeme türü, malzemenin kalitesi, ölçüler, işçilik, mekanın elverişli olup olmadığı ve montajın süresi gibi birçok etkene bağlı olarak değişmektedir.

Bunlarda dolayı tam ve doğru bir fiyatlandırma yapmak için talebiniz doğrultusunda yatırım yapılacak mekanı özel olarak incelememiz ve ayrıntılı hesap yapmamız gerekmektedir. Kısaca diyebiliriz ki havalandırma kanalları için fiyat aralığı oldukça geniş olabilir. İyi ve kaliteli bir havalandırma kanalı uzun ömürlü bir yatırım olacağından ve ortamdaki kişilerin & müşterilerin memnuniyetine doğrudan etki edeceğinden, ilk yatırım maliyeti standartın üstünde olabilir.

Havalandırma kanallarının fiyatları hesaplanırken genellikle metrekare hesabı yapılır. Bu nedenle havalandırma kanalı fiyatları belirlenirken dikkat edilecek ilk husus, kullananılacak malzemenin maliyetidir. Havalandırma kanallarının yapımında genellikle galvanizli çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, fiberglas veya PVC kullanılırmaktadır.

Bu malzeme türleri arasından galvanizli çelik en ucuz seçenektir ve dayanıklıdır. Ancak galvanizli çelik paslanma eğilimindedir ve uzun ömürlü değildir. Paslanmaz çelik daha pahalıdır ancak dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Bunun yanı sıra alüminyum malzemeler ise hafif ve paslanmazdır ve fiyatı orta seviyededir. PVC malzemeden yapılan havalandırma kanalları uygun maliyetli olmasına rağmen dayanıklılık açısından diğer malzemelere göre daha düşüktür. Son olarak fiberglas kanallar ise yüksek sıcaklıklara dayanabilen ve sessiz çalışan bir seçenektir.

Biz her montaj öncesinde havalandırma sisteminin kurulacağı mekanda ücretsiz keşif yapıyoruz. Keşif desteğimiz sonrasında havalandırma kanalı fiyatlarını ve teknik bilgileri size detaylı şekilde aktarıyoruz. Bu desteğimizden faydalanmanız için iletişim kanallarımızdan bize haftanın 7 günü ulaşıp bilgi vermeniz yeterlidir.